• Home
  • Uncategorized
  • Konferencja Mediacyjna „Mediacja w przestrzeni kryzysu gospodarczego”

Konferencja Mediacyjna „Mediacja w przestrzeni kryzysu gospodarczego”

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na Konferencję Mediacyjną organizowaną przez nasze Stowarzyszenie z okazji Międzynarodowych Dni Mediacji. Niezmiennie od kilkunastu lat nasze Stowarzyszenie organizuje Konferencje mające na celu promowanie idei mediacji w różnych obszarach: cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, karnych, pracowniczych, rówieśniczych. Tegoroczna konferencja dotkać będzie niezwykle ważnego tematu zarówno z perspektywy gospodarczej, prawnej, mediacyjnej, jak i ekonomicznej. Ze znakomitymi gośćmi będziemy rozmawiać o mediacji w przestrzeni kryzysu gospodarczego.

Konferencja mediacyjna zaplanowana jest na 5 października 2023 r. w przepięknym kulturowo miejscu Zakładzie Narodowym Im. Ossolińskich we Wrocławiu. Tegoroczna konferencja dotyczyć będzie perspektywy i problemów konfliktów gospodarczych w dobie globalnego kryzysu. Jest to kolejna inicjatywa Wrocławskiego Centrum Mediacji, której celem jest popularyzowanie mediacji jako jednego z najskuteczniejszych sposobów rozwiązywania sporów i zarządzania konfliktami. Tym razem chcemy skupić uwagę uczestników na rozwiązywaniu konfliktów w historycznym momencie w przestrzeni biznesowej, w którym jest funkcjonowanie podmiotów gospodarczych w wielowymiarowym i permanentnym kryzysie.

Współczesne środowisko biznesowe stawia przed przedsiębiorstwami różnorodne wyzwania, które często prowadzą do konfliktów i sporów. Długotrwałe procesy sądowe mogą być kosztowne, czasochłonne i mają negatywny wpływ na efektywność operacyjną firm. Dlatego mediacja staje się coraz bardziej popularnym i efektywnym sposobem rozwiązywania sporów, pozwalającym osiągnąć szybkie i zrównoważone porozumienie.

Mediacja w przestrzeni kryzysu gospodarczego staje się coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w celu zarządzenia sytuacją kryzysową, rozwiązania sporów biznesowych, negocjowania zadłużeń, wyjścia z trudnych sytuacji dotykających coraz częściej przedsiębiorców i podmioty gospodarcze.

Jak co roku, staramy się o zaproszenie do współpracy znamienitych współorganizatorów, partnerów i gości. Wśród wybitnych prelegentów znajdują się przedstawiciele Sądu Okręgowego we Wrocławiu, Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, konsul honorowy Austrii, Hiszpanii i Turcji, doktorzy i profesorowie wrocławskich uczelni, doradca restrukturyzacyjny, komornik sądowy, psychotraumatolog, Prezeska Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Prezes Izby Gospodarczej Europy Środkowej oraz mediatorzy wpisani na listę mediatorów przy SO we Wrocławiu. Wystąpią także przedstawiciele naszego stowarzyszenia: Prezes Patrycja Dorsz vel Drożdż, Wiceprezes Maja Wedler oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Alicja Okoniewska.

Współorganizatorem wydarzenia jest Ossolineum, dzięki któremu oprócz możliwości zrealizowania konferencji w przepięknych wnętrzach budynków Muzeum, będziemy mogli skorzystać z wartościowej atrakcji – niespodzianki. Patronatów honorowych nad wydarzeniem udzielili nam Prezydent Miasta Wrocławia, Wojewoda Dolnośląski, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Naszymi partnerami są Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Wrocławska Akademia Biznesu, Instytut Rozwoju SENSIVIA, Giaga Caffe, PublicON Studio, Policealna Szkoła Vademecum, Fotografia Biznesowa Marlena Stilger.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Ilość miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja w dniu Konferencji rozpoczyna się o godzinie 9.00

W celu zarejestrowania się na Konferencję należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod linkiem: Rejestracja uczestnictwa w konferencji.

Szczegółowe opisy wystąpień oraz prelegentów do pobrania tutaj. Zapraszamy do zapisu na Newsletter, aby otrzymywać bieżące informacje.

Program Konferencji

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w kolejnej Konferencji Mediacyjnej organizowanej przez Wrocławskie Centrum mediacji. Będzie nam bardzo miło Państwa widzieć!

Do zobaczenia!

Zapraszamy do zapisu na Newsletter, aby otrzymywać najnowsze informacje o konferencjach, wydarzeniach, webinarach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie.

Patrycja Dorsz vel Drożdż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *